Szanowni Klienci !
Sklep nieczynny 16 Sierpnia
Wysyłka zamówień od 19 Sierpnia

Kup w przeciągu:

13

[06.01,07.01,31.12]

a wyślemy przesyłkę jeszcze dzisiaj.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Towar wyślemy w następny dzień roboczy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Towar wyślemy w następny dzień roboczy.

-2% rabatu na pierwsze zakupy po założeniu konta w sklepie

  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Darmowa wysyłka od 800 PLN

  • Korzystne ceny

  • Fachowa obsługa klienta

Filtrowanie Produktów
Producent
Cena
  • od
    do

Siłowniki drzwiowe PPOŻ 24V

Kątownik montażowy do GEZE RWA K600 T

Kątownik montażowy do GEZE RWA K600 T
Kątownik montażowy do GEZE RWA K600 T

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

150,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 121,95 zł

szt

Siłowniki elektryczne do drzwi są kluczowymi elementami systemów sterowania drzwiami. Przekształcają one ruch obrotowy generowany przez silnik elektryczny w ruch liniowy. Używane w budynkach, umożliwiają automatyczne, zdalne otwieranie drzwi. Rola siłowników w napędach drzwiowych jest równie ważna co rola silników, ponieważ zapewniają one określony zakres ruchu, który umożliwia otwarcie drzwi do odpowiedniego kąta. Wytrzymałość siłowników drzwiowych musi być zgodna z rozmiarem i ciężarem drzwi, które mają obsługiwać. Siłowniki elektryczne do drzwi są popularne ze względu na wysoką precyzję w pozycjonowaniu, szybkość reakcji oraz zdolność do działania z dużym przyspieszeniem.

Siłowniki do drzwi PPOŻ – zastosowanie

Zastosowanie siłowników elektrycznych w napędach drzwi przeciwpożarowych umożliwia bezpieczne i natychmiastowe otwarcie drzwi w przypadku wykrycia zagrożenia pożarowego. To ułatwia sprawną ewakuację osób znajdujących się w budynku. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego rodzaju napędów. Siłowniki przeciwpożarowe mogą również automatycznie zamykać drzwi, by ograniczyć dopływ powietrza do części budynku objętych pożarem, a tym samym zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. W sprzedaży mamy siłowniki drzwiowe PPOŻ cenionej marki GEZE. Siłowniki ramieniowe do drzwi tego producenta są znane z wysokiej jakości, niezawodności i trwałości. Mają różne funkcje, które mogą obejmować kontrolę prędkości otwierania i zamykania drzwi, regulację siły zamykania, a także opcje sterowania elektrycznego i zdalnego. Siłowniki te zaprojektowano z myślą o łatwym montażu i bezproblemowej konserwacji.

Siłowniki do drzwi pożarowych jako element systemu oddymiania

Siłowniki drzwiowe PPOŻ stanowią ważny element systemu oddymiania służącego do usuwania gorącego powietrza i gazów powstających podczas pożaru. Ich głównym zadaniem jest napowietrzanie pomieszczeń, a także zwiększanie wentylacji i wyrównywanie ciśnienia w pomieszczeniach. Rolą systemów oddymiania jest odprowadzanie dymu na zewnątrz budynku, dzięki czemu umożliwiają one łatwiejsze i bezpieczniejsze opuszczenie obiektu. Usuwanie dymu z pomieszczeń poprawia widoczność, co jest niezwykle istotne podczas ewakuacji. Ponadto systemy oddymiania zapobiegają rozprzestrzenianiu się dymu na inne kondygnacje budynku, co minimalizuje ryzyko zatrucia i zwiększa szanse na ucieczkę.

Siłowniki drzwiowe PPOŻ – zasady montażu

Montaż siłownika drzwiowego wymaga precyzji i umiejętności manualnych. Pierwszym krokiem jest przygotowanie narzędzi oraz samego siłownika. Następnie należy zapoznać się z instrukcją producenta i odpowiednio oznaczyć miejsca, w których będą umieszczone elementy montażowe siłownika. Miejsce montażu wyznaczamy zarówno na drzwiach, jak i na ościeżnicy. Potem montujemy siłownik na zamocowanych wcześniej elementach montażowych, zwracając uwagę na jego prawidłowe ułożenie i dopasowanie. Ostatnim krokiem jest regulacja siłownika drzwiowego PPOŻ.

Gwarantuje ona prawidłowość działania i pełną funkcjonalność mechanizmu. Polega ona na dostosowaniu parametrów siłownika w celu uzyskania optymalnej siły oraz prędkości zamykania/otwierania drzwi. Poprzez odpowiednie dostrojenie wspomnianego wyżej napędu można także kontrolować tempo, z jakim drzwi się zamykają. To istotne, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne zamykanie/otwieranie drzwi w przypadku ewakuacji. Regulacja siłownika drzwiowego PPOŻ może również obejmować inne parametry, takie jak np. czas opóźnienia, który określa opóźnienie w zamknięciu/otwieraniu się drzwi po wykryciu ruchu.

Siłowniki do drzwi PPOŻ – konserwacja

Regularne sprawdzanie stanu siłowników drzwiowych obejmuje ocenę elementów montażowych, uszczelek i elementów ruchomych. Konieczne jest usuwanie zanieczyszczeń, takich jak kurz oraz brud za pomocą miękkiej szmatki lub pędzla. W celu zapewnienia płynności działania siłowników trzeba stosować dedykowane środki smarne zgodnie z instrukcją producenta. Ponadto należy zapewnić odpowiednie środowisko pracy dla siłowników drzwiowych, co oznacza konieczność unikania skrajnych warunków temperaturowych, wilgoci i zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpływać na ich działanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl