Szanowni Klienci!
Sklep nieczynny 24-28 czerwca
Wysyłka zamówień od 1 lipca

Kup w przeciągu:

13

[06.01,07.01,31.12]

a wyślemy przesyłkę jeszcze dzisiaj.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Towar wyślemy w następny dzień roboczy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Towar wyślemy w następny dzień roboczy.

-2% rabatu na pierwsze zakupy po założeniu konta w sklepie

  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Darmowa wysyłka od 800 PLN

  • Korzystne ceny

  • Fachowa obsługa klienta

Filtrowanie Produktów
Producent
Cena
  • od
    do

Współczesna automatyka przemysłowa oferuje wiele rozwiązań, które poprawiają funkcjonalność i bezpieczeństwo budynków mieszkalnych, przemysłowych, biurowych i obiektów użyteczności publicznej. Dotyczy to także automatycznego otwierania się oraz zamykania drzwi i okien. Kontrolowany ruch wspomnianych wyżej elementów stolarki otworowej nie byłby możliwy bez siłowników. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo siłowniki do drzwi i okien od renomowanych producentów, co gwarantuje ich najwyższą jakość.

Siłowniki do okien i drzwi

Kątownik montażowy do GEZE RWA K600 T Kątownik montażowy do GEZE RWA K600 T
Producent: GEZE
Cena:

150,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 121,95 zł

szt
zobacz więcej
GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V szary GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V szary
Producent: GEZE
Cena:

540,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 439,02 zł

szt
zobacz więcej
GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V czarny GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V czarny
Producent: GEZE
Cena:

540,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 439,02 zł

szt
zobacz więcej
GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V biały GEZE ECchain siłownik okienny łańcuchowy 230V biały
Producent: GEZE
Cena:

540,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 439,02 zł

szt
zobacz więcej
Siłownik ramieniowy GEZE RWA K600 T Siłownik ramieniowy GEZE RWA K600 T
Producent: GEZE
Cena:

3 100,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 2 520,33 zł

szt
zobacz więcej

Siłowniki do okien

W zależności od indywidualnych wymagań inwestora dotyczących automatycznego sterowania stolarką otworową, stosuje się różnorodne typy napędów. Różnią się one przede wszystkim siłą – inne napędy potrzebne są do otwierania bram wjazdowych czy drzwi ewakuacyjnych, a inne do otwierania np. okien dachowych. Siła, z jaką działa napęd, determinuje długość wysuwu oraz kąt otwarcia. W oknach najczęściej montuje się elektryczne siłowniki łańcuchowe. Znakomicie współpracują one z systemami wentylacyjnymi, oddymiającymi i napowietrzającymi. Na szczególną uwagę zasługują siłowniki do okien GEZE. Wspomniany wyżej producent to ceniony lider wśród firm wytwarzających produkty powiązane ze stolarką okienną.

Siłowniki łańcuchowe do okien – jak działają?

Siłownik zostaje uruchomiony przez impuls elektryczny, który jest wysyłany z automatycznej centrali oddymiania, zintegrowanej z systemem przeciwpożarowym, lub ręcznie, poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Po otrzymaniu sygnału siłownik wysuwa łańcuch i odpycha skrzydło okna od ościeżnicy. Kiedy okno jest zamknięte, łańcuch jest całkowicie niewidoczny, ponieważ jest w całości schowany w obudowie siłownika. Zakres otwarcia lub uchylenia okna zależy od wysuwu, co należy uwzględnić podczas projektowania i montażu systemu oddymiania oraz wentylacji. Siłowniki łańcuchowe sprawdzą się przy prostokątnych oknach uchylno-rozwiernych oraz przy oknach dachowych. Ułatwią codzienne wietrzenie pomieszczeń, a w przypadku wystąpienia pożaru, wspomogą proces oddymiania i odprowadzania ciepła.

Siłowniki do drzwi

Siłowniki do drzwi są kluczowym elementem współczesnej automatyki budynkowej. Przyczyniają się one się do poprawy komfortu, bezpieczeństwa i efektywności energetycznej. W obiektach przemysłowych, które z reguły wyposażone są w wiele par skrzydeł, automatycznie otwierane drzwi ułatwiają przemieszczanie się po budynku oraz umożliwiają kontrolę dostępu do jego wybranych części. Dodatkowo siłowniki do drzwi mogą pomóc w utrzymaniu pożądanej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia, ponieważ automatyczne zamknięcie drzwi pozwala na zminimalizowanie strat ciepła lub chłodnego powietrza (np. w serwerowni). To z kolei przekłada się na realną oszczędność energii, a tym samym – redukcję kosztów utrzymania budynku. Siłowniki do drzwi są również bardzo przydatne w budynkach użyteczności publicznej. Często można spotkać je w miejscach, które są często odwiedzane przez osoby starsze, niepełnosprawne lub rodziców z małymi dziećmi. Na koniec warto dodać, że siłowniki do drzwi są niezwykle pomocne w sytuacjach awaryjnych, gdy konieczne jest szybkie otwarcie lub zamknięcie drzwi, na przykład podczas ewakuacji lub w momencie wykrycia ognia na terenie budynku.

Siłowniki ramieniowe do drzwi

Siłownik ramieniowy do drzwi to specyficzny typ siłownika, który używa ramienia (lub ramion) do manipulowania drzwiami. Główną cechą, która wyróżnia siłownik ramieniowy na tle innych, jest sposób jego działania i montażu. W siłowniku ramieniowym, główna część siłownika (zawierająca mechanizm sprężynujący lub hydrauliczny, który generuje siłę), jest zazwyczaj zamocowana na górnej krawędzi drzwi lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Do siłownika przymocowane jest ramię, które połączone jest z ościeżnicą drzwi. Kiedy siłownik zostaje aktywowany, ramię porusza się, powodując otwarcie lub zamknięcie drzwi. Dzięki swojej konstrukcji siłowniki ramieniowe do drzwi są stosunkowo łatwe do zamontowania i mogą być dostosowane do różnych typów drzwi, w tym także do ciężkich skrzydeł. W ofercie naszego e-sklepu dostępne są siłowniki do drzwi GEZE, które można wykorzystać do awaryjnego otwierania drzwi i codziennego wietrzenia pomieszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl