Drzwi automatyczne są obecnie standardem w wielu budynkach użyteczności publicznej – w galeriach handlowych, urzędach, szpitalach czy też hotelach. Istniejące na rynku rozwiązania techniczne umożliwiają sprawne dopasowanie systemów automatyki drzwiowej do potrzeb konkretnego obiektu, a same drzwi automatyczne można sklasyfikować ze względu na rodzaj konstrukcji i ruchu skrzydeł. Jak wygląda taki podział? Już wyjaśniamy!
Samozamykacz z ramieniem nożycowym marki GEZE TS 2000 NV BC to prawdziwy bestseller, jeśli chodzi o samozamykacze do drzwi jednoskrzydłowych. W ostatnim czasie firma przedstawiła jego odświeżoną wersję, z jeszcze większą siłą zamykania drzwi. Gdzie sprawdzi się kultowy samozamykacz Geze TS 2000 NV BC EN5? Z chęcią podpowiemy!
Wkładki do drzwi to elementy, które gwarantują prawidłowe użytkowanie zamków, a więc mają istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Ich wybór musi być więc dokładnie przemyślany. W grę wchodzi przede wszystkim zweryfikowanie ich długości w duecie z parametrami istotnie przyczyniającymi się do jakości ich użytkowania. O jakich mowa? Jak prawidłowo zamontować wkładkę do drzwi? Sprawdźmy.
Samozamykacze to urządzenia odpowiedzialne za samoczynne zamykanie się skrzydeł drzwiowych po ich każdorazowym otwarciu. O ile zasada ich działania nie jest skomplikowana, o tyle wybór nie powinien być przypadkowy. Sprawdźmy więc, o czym mowa w praktyce.
Czujnik dualny to urządzenie wykorzystujące dwie technologie - PIR i MV, co przekłada się na jego dokładność i działanie nawet w trudnych warunkach otoczenia. Aby jednak w pełni móc wykorzystać jego potencjał, należy po pierwsze - zainwestować w dobrej klasy sprzęt, a po drugie, zadbać o jego prawidłowy montaż. Sprawdź, na czym polega jego działanie i dlaczego warto na niego postawić.
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe obiektów mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej jest jedną z najważniejszych kwestii, na które eksperci zwracają uwagę podczas tworzenia planów architektonicznych. W budynkach, w których montuje się drzwi przeciwpożarowe, niezbędne są także odpowiednie zamki. Jak działają zamki przeciwpożarowe? Czym różnią się one od zwykłych zamków? Zapraszamy do lektury!
Automatyzacja okien dachowym jest powszechnie stosowana w obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, takich jak np. szpitale czy galerie handlowe. Takie rozwiązanie można również spotkać w domach jednorodzinnych z poddaszem zaadaptowanym do celów mieszkaniowych. Do czego służą elektryczne siłowniki do okien dachowych? Dlaczego warto je zamontować w swojej firmie/w swoim domu? Zaraz wszystko wyjaśnimy!
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że drzwi w Twoim domu otworzyły się z taką siłą, że uszkodziły pobliską ścianę lub mebel? A może po prostu chciałbyś uniknąć hałasu i nieprzyjemnych wibracji, które powoduje obijające się o sąsiednie przedmioty skrzydło? Ograniczniki otwarcia drzwi to praktyczne i niewielkie urządzenia, które skutecznie rozwiązują powyższe problemy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ich funkcjom oraz korzyściom, jakie może przynieść ich montaż. Zapraszamy do lektury!
Rozwiązania techniczne z zakresu automatyki drzwiowej każdemu z nas ułatwiają codzienne życie. To właśnie dzięki nim nie musimy ręcznie otwierać drzwi, wychodząc ze sklepu obładowani siatkami, czy też pamiętać o zamknięciu skrzydła po wejściu do galerii handlowej. Za automatyzację drzwi w obiektach użyteczności publicznej i biurowcach odpowiedzialne są zaawansowane systemy, w skład których wchodzą m.in. czujniki ruchu. Jaka jest ich główna funkcja?
Siłownik do drzwi jest urządzeniem, które odpowiada za automatyczne otwieranie i zamykanie skrzydła. Najczęściej tego rodzaju mechanizmy montuje się w obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych oraz biurowcach. Gwarancją bezawaryjnego działania siłowników do drzwi jest ich systematyczna konserwacja. Na czym polega ten proces i jak często trzeba go powtarzać? Zapraszamy do lektury!
W budownictwie przemysłowym, komercyjnym i jednorodzinnym coraz częściej stosuje się okna dachowe, dymoszczelne lub świetliki, które zazwyczaj umiejscowione są tak, że ich ręczna obsługa jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa. W celu otwierania i zamykania takich przeszkleń stosuje się napędy automatyczne, których ważnym elementem są siłowniki okienne. Dowiedz się, jakie jest ich zadanie!
Główną rolą samozamykaczy do drzwi jest samoczynne zamknięcie skrzydła po jego otwarciu. Rozwiązanie to z powodzeniem stosowane jest w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych, a coraz częściej również w domach jednorodzinnych. W sklepach można spotkać różne rodzaje samozamykaczy do drzwi. Dziś przyjrzymy się bliżej samozamykaczom wpuszczanym. Co je wyróżnia i jakie są ich zalety? Zapraszamy do lektury!
We współczesnym świecie automatyzacja odgrywa bardzo istotną rolę w zwiększaniu naszego komfortu oraz ułatwianiu nam realizacji codziennych zadań. Jeszcze do niedawna o automatyzacji najczęściej mówiło się w kontekście przemysłu, a dziś dotyczy ona niemal każdej sfery naszego życia. Dziś weźmiemy pod lupę automatyzację drzwi. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Jakie systemy do automatyki drzwiowej są najchętniej wybierane przez inwestorów?
Elektrozaczepy to powszechnie stosowane we furtkach i drzwiach mechanizmy, które umożliwiają kontrolę dostępu do danej posesji, budynku lub konkretnego pomieszczenia. Dzięki nim można w prosty sposób zarządzać przepływem osób, a także weryfikować każdego, kto pragnie dostać się na teren objęty tego typu kontrolą. Na co zwrócić uwagę w wyborze elektrozaczepu do furtki i drzwi? Czy różni się elektrozaczep awersyjny od rewersyjnego? Zaraz wyjaśnimy!
Drzwi automatyczne są powszechnie stosowane w obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy czy galeriach handlowych. Przyzwyczailiśmy się do nich tak bardzo, że gdy jakiś obiekt nie oferuje nam tego typu udogodnienia, podświadomie odczuwamy pewnego rodzaju dyskomfort związany z koniecznością ręcznego otwarcia często ciężkiego skrzydła. Jak automatyka drzwiowa wpływa na funkcjonalność drzwi? Z których rozwiązań technologicznych warto korzystać? Zapraszamy do lektury!
Samozamykacze to dodatkowe akcesoria do drzwi, które umożliwiają samoczynne zamykanie się skrzydła. Są one często stosowane w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach, szkołach oraz w budynkach mieszkalnych, takich jak bloki i apartamentowce. Jednym z najpopularniejszych typów samozamykaczy są modele ramieniowe. Co je wyróżnia? Jak przebiega ich instalacja? Poznajmy bliżej zalety ramieniowych samozamykaczy do drzwi!
Wybór akcesoriów do drzwi zależy od indywidualnych potrzeb inwestora, typu drzwi, wymogów bezpieczeństwa i estetyki. Warto dobrać je tak, aby zapewniały jak najwyższy komfort użytkowania skrzydła oraz harmonizowały z całością wystroju budynku bądź wnętrza. Rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Wiele z nich dostępnych jest w naszym sklepie internetowym ALURIGHT. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?
Wybierając drzwi wejściowe do domu, kierujemy się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Jeśli chodzi o funkcjonalność skrzydła, to najbardziej interesuje nas kwestia zabezpieczenia domu/mieszkania przed włamaniem, próbami dewastacji drzwi oraz ogniem.
Systemy automatyzacji stolarki drzwiowej są obecnie powszechnie stosowane w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach firmowych. Nic dziwnego, w końcu automatycznie otwierane i zamykane drzwi są olbrzymim udogodnieniem dla wszystkich użytkowników galerii handlowych, urzędów, szkół czy też szpitali. Jednym z elementów, który pozwala na samodzielną pracę skrzydła jest siłownik do drzwi. Rynek tego typu mechanizmów jest bardzo zróżnicowany zarówno pod kątem ich funkcjonalności, jak i ceny. Jaki siłownik do drzwi wybrać, aby nie przepłacić, ale zagwarantować sobie bezawaryjną pracę drzwi na lata?
Ogranicznik kąta otwarcia drzwi to bardzo pomocny mechanizm, który wymusza zatrzymanie skrzydła pod określonym kątem, dzięki czemu drzwi podczas otwierania, nie obijają się o ścianę, elewację lub o inne przedmioty/powierzchnie zlokalizowane w ich pobliżu. W ten sposób chronimy je przed uszkodzeniami mechanicznymi i utratą estetycznego wyglądu. Jak samodzielnie zamontować ogranicznik kąta otwarcia drzwi? Zapraszamy do lektury!